• 1401/06/30 - 10:06
  • تعداد بازدید : 31
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
برگزاری کلاس آموزشی تب کریمه کنگو در جمع تیم امداد و نجات بهبهان

آشنایی داوطلبان جمعیت هلال احمر بهبهان با بیماری تب کریمه کنگو

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خوزستان، یک دوره آموزشی ترویجی با موضوع آشنایی با بیماری تب کریمه کنگو با تدریس رئیس اداره دامپزشکی  جهت داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان بهبان برگزار گردید.

در این دوره آموزشی دکتر مهران اکبری به بیان خصوصیات و راه های پیشگیری از این بیماری پرداخت و افزود: تب کریمه کنگو یک نوع بیماری مشترک بین انسان و حیوان است که به صورت ناگهانی شروع و بیشترین علت ابتلای بیماران تماس با دام یا مصرف گوشت های آلوده حاصل از ذبح دام های غیرمجاز است.

 رئیس اداره دامپزشکی بهبهان با اشاره به این موضوع که بهترین راه کنترل این بیماری پیشگیری می باشد، گفت: مهمترین راه های پیشگیری از این بیماری استفاده از دستکش، لباس کار، چکمه و ماسک برای حفاظت فردی است.

اکبری با تاکید بر اینکه دام‌­ها باید در کشتارگاه کشتار شوند و از کشتار آنها در بیرون از کشتارگاه اجتناب شود، افزود: در هنگام قطعه بندی گوشت در منزل حتما دستکش به دست داشته باشید و نسبت به نگهداری گوشت تازه حداقل به مدت ۲۴ ساعت در دمای یخچال و آلایش خوراکی در همان شرایط به مدت ۴۸ ساعت اقدام گردد.

وی در پایان توصیه نمود که از خرید گوشت کشتار غیرمجاز در معابر اکیدا خودداری گردد و می بایست گوشت مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه شود.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان بهبهان
  • کد خبر : 290641
حسین شانه سازان

حسین شانه سازان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه