• 1400/01/18 - 10:36
  • تعداد بازدید : 46
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
طرح جمع‌آوری عرضه‌کنندگان مرغ زنده در خرمشهر تشدید شد

رئیس اداره دامپزشکی خرمشهر گفت: به منظور حفظ سلامت شهروندان، طرح جمع‌آوری عرضه‌کنندگان مرغ زنده در این شهرستان تشدید شده و با هماهنگی دادستانی، نیروی انتظامی و اجرائیات شهرداری با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خوزستان، دکتر محمد فخری زاده رئیس اداره دامپزشکی خرمشهر با اعلام این خبر افزود: به منظور حفظ سلامت شهروندان و در راستای تشدید اقدامات جلوگیری از عرضه و کشتار غیر مجاز مرغ زنده در سطح شهرستان و هماهنگی با ارگانهای مرتبط با اخذ دستور از دادستان محترم در مورخ 1400/01/17 کارشناسان اداره دامپزشکی خرمشهر  بهمراه نیروی انتظامی و اجرائیات شهرداری نسبت به جمع آوری انبارهای مرغ زنده در سطح شهر های خرمشهر و مینو شهر اقدام نمودند، که پس از انجام مراحل قانونی مرغ های زنده کشف شده به نزدیک ترین کشتارگاه استان جهت کشتار و بسته بندی بهداشتی انتقال گردید.

فخری زاده در ادامه افزود:  روش عرضه مرغ زنده و کشتار غیربهداشتی و غیراستاندارد به علت احتمال انتقال بیماری در بسیاری از کشورهای جهان منع قانونی دارد و این روش یک شیوه منسوخ شده در عرضه گوشت مرغ به شمار می‌رود.

وی بیان کرد: با تشکیل یک تیم نظارتی در این شهرستان متشکل از دامپزشکی، نیروی انتظامی،اجرائیات شهرداری و دستگاه قضایی به صورت مستمر بر مراکز عرضه‌کننده مرغ زنده در این شهرستان نظارت شده و با متخلفان برخورد صورت می‌گیرد.

وی از مردم درخواست کرد که در صورت مشاهده واحدهای غیرمجاز عرضه مرغ زنده در سطح شهرستان، مراتب را از طریق شماره 06153546404 اطلاع رسانی کنند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان خرمشهر
  • کد خبر : 272882
کلمات کلیدی
حسین شانه سازان

حسین شانه سازان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید