• 1399/08/07 - 10:22
  • تعداد بازدید : 438
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری جلسه توجیهی-آموزشی مسئولین فنی بهداشتی کشتارگاه های طیور استان خوزستان

جلسه توجیهی آموزشی مسئولین فنی بهداشتی کشتارگاه های طیور استان در محل سالن جلسات اداره کل دامپزشکی استان برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خوزستان دکتر عبداله محمدحسنی رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی  با اعلام این خبر گفت در این جلسه در خصوص لزوم داشتن گواهی حمل بهداشتی قرنطینه­ای جهت محموله های مرغ زنده ، نحوه برخورد با خودروهای فاقد گواهی، نحوه ارتقای کیفی و بهداشتی محصولات کشتارگاههای طیور توضیحات کاملی ارائه شد.

عبدالله محمد حسنی افزود با توجه به شروع فصل سرد سال و افزایش احتمال شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان تذکراتی در خصوص کارکرد مناسب دستگاه قفس­شوی و کارواش متصل به منبع ضدعفونی داده شد وی در ادامه گفت هر چه قدر در کشتارگاهها عملکرد قویتری داشته باشیم، میزان موفقیت در مهار بیماری بیشتر خواهد بود. بزرگترین عامل در انتشار ویروس حمل و نقل است و بزرگترین ایستگاه حمل و نقل هم کشتارگاهها میباشند و از این حیث کنترل بهداشتی کشتارگاهها بسیار با اهمیت میباشد و در مقابله با این بیماری اتحاد و همکاری همه مجموعه ذیربط و بررسی شاخص های بهداشتی واحدها توسط مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی مهم میباشد.

وی ضمن تشکر از حضور کلیه مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی کشتارگاههای طیور استان در این جلسه هماهنگی ابراز امیدواری نمود که بتواند جلسات فنی بیشتری جهت ایجاد وحدت رویه و بررسی مشکلات بهداشتی  برگزار نماید

  • گروه خبری : اخبار اصلی,اخبار بخش خصوصی,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 257062
کلمات کلیدی
لینک کوتاه