• 1401/08/03 - 13:34
  • تعداد بازدید : 774
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
با حضور دکتر خانچی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان صورت پذیرفت

جلسه هماهنگی مانور ملی محرومیت زدایی و خدمت رسانی به مناطق محروم و سخت گذر و عشایر پذیر استان خوزستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خوزستان، جلسه هماهنگی مانور ملی محرومیت زدایی و خدمت رسانی به مناطق محروم و سخت گذر و عشایر پذیر استان خوزستان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرماندهی قرارگاه بسیج سازندگی و محرومیت زدایی سپاه حضرت ولی عصر عج، فرمانده سارمان بسیج عشایر استان، مدیر کل دامپزشکی، مدیرکل امور عشایر، مدیر عامل هلال احمر استان و فرمانداران شهرستانهای برگزاری  این مانور و سایر اعضا کمیته استانی در محل سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری خوزستان برگزار گردید.

دکتر مصطفی کنار کوهی با بیان اینکه تولید پایدار در گروه کنترل بیماریهای دامی است گفت: هدف از اجرای این مانور ملی در سطح استان ارائه خدمات به مناطق محروم وسخت گذر است، بطوری که بتوان سطح کیفیت امنیت غذایی و بهداشت عمومی در مناطق عشایری و سخت گذر استان ارتقا داد.

مدیر کل دامپزشکی استان با اشاره به این موضوع که اولویت اصلی دامپزشکی استان کنترل و پیشگیری از بیماری دامی و مشترک بین انسان و دام است گفت: واکسیناسیون علیه بیماریهای طاعون نشخوارکنندگان کوچک، لمپی اسکین، تب برفکی و بروسلوز بهمراه آموزش و ترویج دامداران و عشایر در این مانور صورت می پذیرد.

وی با بیان اینکه این مانور ملی در مناطق محروم و سخت گذر واقع در شهرهای شوشتر، ایذه، دزفول، لالی و شادگان در طی سه شبانه روز در آبانماه سالجاری برگزار می گردد گفت: در این مانور 52 اکیپ شامل 156نفر شامل واکسیناتور و دکتر دامپزشک شرکت خواهند نمود.

در ادامه دکتر خانچی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان با بیان اینکه با انجام اقدامات دامپزشکی خوزستان بخصوص واکسیناسیون بموقع دام ها در گذر از شرایط بحران کم بود آب در حوزه کرخه موجبات آرام بخشی جامعه هدف را به ارمغان آورد عنوان نمود تمامی دستگاههای اجرایی و عملیاتی استان می بایست در این مانور ملی مشارکت داشته باشندکه موجبات خدمت خوب و موثر به جامعه هدفمان باشد.

ایشان بیان کرد با محوریت فرمانداران 5 شهرستان در اسرع وقت کمیته های شهرستانی جهت انجام هماهنگی برگزار گردد و اعضا کمیته استانی بر اساس وظایف محوله نسبت به آماده سازی مقدمات و امکانات مانور اقدام نمایند.

در پایان جلسه اعضا کمیته استانی از جمله فرماندهی بسیج سازندگی و محرومیت زدایی سپاه حضرت ولی عصر ( عج )، فرماندهی سازمان بسیج عشایر استان، جمعیت هلال احمر استان، اداره کل امور عشایر، فرمانداریها و بخشداریها به بیان دیدگاههای خود پرداخته و آمادگی خود را در خصوص برگزاری هرچه بهتر مانور اعلام نمودند.

شایان ذکر است مانور محرمیت زدایی و خدمات رسانی به مناطق محروم و سخت گذر عشایری استان با محوریت خدمات دامپزشکی از تاریخ 16 الی 18 آبانماه سالجاری در شهرهای شوشتر، ایذه، دزفول، لالی و شادگان به مدت سه شبانه روز با مشارکت سپاه حضرت ولی عصر ( عج )، استانداری خوزستان، اداره کل دامپزشکی استان خوزستان و با حضوران مدیران سازمان دامپزشکی برگزار میگردد.

  • گروه خبری : اخبار اصلی,بسیج,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 291659
حسین شانه سازان

حسین شانه سازان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه