• 1401/05/14 - 15:36
  • تعداد بازدید : 118
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

برپایی میز خدمت اداره کل دامپزشکی خوزستان در نماز جمعه کلانشهر اهواز

در آستانه فرار رسیدن ایام سوگواری تاسوعا و عاشورا اباعبدالله حسین ( ع ) و آگاهی رسانی به آحاد جامعه در خصوص خطرات بیماری تب کریمه کنگو ناشی از ذبح دام های نذری بدون نظارت کارشناسان دامپزشکی استان، میز خدمت اداره کل دامپزشکی خوزستان در نمازجمعه کلانشهر اهواز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خوزستان، در راستای صیانت از بهداشت عمومی و سلامت جامعه، میز خدمت دامپزشکی استان با هدف اطلاع رسانی به آحاد جامعه و ذینفعان با موضوع مخاطرات ذبح غیر بهداشتی دام در ماه محرم و صفر و آشنایی با بیماری تب کریمه کنگو در میعادگاه سیاسی، عبادی نماز جمعه کلانشهر اهواز برگزار گردید.

در این میز خدمت کارشناسان دامپزشکی استان، با توزیع بروشور، تراکت و پمفلت در خصوص آشنایی با بیماری تب کریمه کنگو و خطرات ناشی از ذبح دام بدون نظارت دامپزشکی نسبت به آگاهی رسانی اقدام نمودند.

همچنین توصیه اکید گردید که در صورت انجام قربانی دام در روز تاسوعا و عاشورای حسینی، با دامپزشکی استان جهت بازرسی قبل از کشتار و بعد از کشتار جهت اعزام کارشناس بهداشتی هماهنگی صورت پذیرد.

شایان ذکر است که در در تاسوعا و عاشورای حسینی ۸۶ اکیپ ثابت و سیار دامپزشکی استان آماده خدمات دهی به هم استانی های عزیز می باشد و در تمامی کشتارگاه های دام استان ذبح رایگان دام تحت نظارت کارشناسان بهداشتی و شرعی صورت می پذیرد.

  • گروه خبری : اخبار اصلی,رویدادها,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 289033
کلمات کلیدی
حسین شانه سازان

حسین شانه سازان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه