• 1401/06/24 - 11:35
  • تعداد بازدید : 40
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با شروع ورود زوار اباعبدالله الحسین (ع) به کشور صورت پذیرفت،

برگزاری جلسات هماهنگی امنیت زیستی دامپزشکی در مرز بین المللی چذابه

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خوزستان، دکتر ناصر عسکری فرد در این خصوص گفت، با توجه به روند شروع بازگشت زوار ابا عبدالله الحسین (ع) به کشور و اهمیت امنیت زیستی این جلسات با مسئولین قرارگاه امنیت زیستی استان، فرماندار دشت آزادگان و فرماندار مرزبانی بصورت جداگانه در پایانه مرزی چذابه برگزار گردید. 

عسکری فرد با اشاره به اهمیت امنیت زیستی و انجام رصد و پایش کارشناسی دامپزشکی در پایانه مرزی چذابه گفت، با توجه به وجود ۸۰۰ بیماری مشترک بین انسان و دام و اهمیت این موضوع از طرف سازمان دامپزشکی کشور و بالطبع آن اداره کل دامپزشکی استان خوزستان، ورود هر گونه دام، طیور، دارو و واکسن دامپزشکی بدون مجوز های بهداشتی قرنطینه ایی به کشور ممنوع است و در این خصوص کارشناسان این اداره به طور مستمر در پایانه بین الملی چذابه در حال بازرسی هستند.

وی همچنین اشاره کرد، عوامل بیماری‌زای عفونی از طرق مختلف احتمال ورود به کشور را دارند و با ابتلای دام های حساس موجب بروز و شیوع بیماری شده که می تواند در کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت خسارات و آثار زیان‌باری را بر جای گذارد که این امر همواره برای صنعت دامپروری به عنوان تهدید زیستی مطرح می باشد.

رئیس اداره دامپزشکی دشت آزادگان هم چنین گفت، آموزش، اطلاع رسانی و ارتقاء آگاهی زوار عزیز از سیاسیت های دامپزشکی استان می باشد که در همین راستا با نصب بنرهای هشدار و توزیع بروشور نسبت به آگاه سازی این عزیزان اقدام گردیده است.

وی در پایان گفت، در حوزه دامپزشکی برنامه امنیت زیستی شبیه یک بیمه نامه برای ارتقاء بهره وری و اطمینان از تامین بهداشت دام و فرآورده های دامی در کشور است.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان دشت آزادگان
  • کد خبر : 290495
حسین شانه سازان

حسین شانه سازان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه