• 1401/06/19 - 12:24
  • تعداد بازدید : 36
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری دوره آموزشی ترویجی دامپزشکی برای دهیاران اندیکا

دوره آموزشی ترویجی با محور بیماری CCHF تب خونریزی دهنده کریمه کنگو برای دهیاران اندیکا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خوزستان، دکتر رضا متوسل در این خصوص اظهار کرد: با توجه به لزوم ارتقاء سطح آگاهی و آشنایی دهیاران و عموم مردم در خصوص آشنایی و پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و حیوان، این دوره آموزشی در محل فرمانداری اندیکا برگزار شد.

متوسل در ادامه گفت: در این دوره آموزشی در ابتدا بخشی از دستورالعمل های سازمان دامپزشکی در زمینه موارد بهداشتی قابل توجه در کشتارگاه همانند بهداشت حمل و نقل دام زنده، بهداشت دام کشتاری، نگهداری لاشه در پیش سرد به مدت 24 ساعت و سایر موارد مرتبط با گوشت قرمز بیان گردید.

 وی گفت: همچنین در این دوره آموزشی درخصوص آشنایی با بیماری (تب خونریزی دهنده کریمه کنگو) از جمله مشخصات بیماری،  عامل بیماری، راه های انتقال و چرخه بیماری، علائم و نحوه پیشگیری از بیماری و اقدامات پیشگیرانه دامپزشکی مطالبی ارائه گردید.

رئیس اداره دامپزشکی با تاکید بر تهیه فرآوردهای خام دامی از مراکز تحت نظارت دامپزشکی گفت: در صورت مشاهده کشتار غیرمجاز در معابر می بایست سریعا به اداره دامپزشکی شهرستان اطلاع رسانی گردد.

در پایان فرماندار شهرستان اندیکا با تاکید بر اهمیت بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان اظهار داشت: با توجه خطر شیوع بیماری CCHF در شهرستان خواستار همکاری و تعامل تمامی ادارات با دامپزشکی در این خصوص شد.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان اندیکا
  • کد خبر : 290275
حسین شانه سازان

حسین شانه سازان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه