• 1403/01/07 - 15:34
  • تعداد بازدید : 43
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

معدوم نمودن بیش از 19 هزار کیلوگرم فراورده خام دامی در سال 1402در شهرستان دزفول

رئیس اداره دامپزشکی دزفول گفت: در سال 1402 بیش از 19 هزار کیلوگرم فرآورده خامی دامی غیر قابل مصرف انسانی در سطح شهرستان معدوم گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خوزستان، محسن ورجاوند رئیس اداره دامپزشکی دزفول در تشریح این خبر افزود: در راستای ارتقای سلامت و بهداشت جامعه، نظارت های بهداشتی مستمر بر عرضه فرآورده های خام دامی توسط کارشناسان اداره دامپزشکی و در بازدیدهای مشترک با جهاد کشاورزی، مرکز بهداشت، تعزیرات و سایر ارگان ها از مراکز تولید، نگهداری و عرضه در سطح شهرستان بالغ بر 4400 مورد بازرسی بهداشتی در سال 1402 انجام پذیرفت.

وی در ادامه گفت:  در بازرسی های بهداشتی انجام شده بیش از 19 هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی غیرقابل مصرف انسانی جمع آوری و برابر دستورالعمل های سازمان دامپزشکی با حکم مقام قضایی نسبت به معدوم سازی آنها اقدام شد.

ورجاوند همچنین افزود: شهروندان در هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضای فرآورده های خام دامی توجه داشته باشند و فرآورده های خود را از مراکز مجاز که تحت نظارت اداره دامپزشکی می باشند خریداری نمایند.

وی در پایان گفت: همشهری های عزیز از خرید گوشت و لاشه هایی که در کنار معابر و جاده ها به صورت غیرمجاز کشتار می شوند اکیدا خودداری نموده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در این خصوص می توانند مراتب را به شماره تلفن 42420911-061 اطلاع دهند تا برخورد قانونی انجام گردد.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان دزفول
  • کد خبر : 316970
کلمات کلیدی
حسین شانه سازان

حسین شانه سازان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه