• 1403/01/11 - 13:21
  • تعداد بازدید : 47
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

کشف سردخانه غیر مجاز نگهداری فرآورده های خام دامی در شهرستان بندر ماهشهر

رئیس اداره دامپزشکی بندر ماهشهر: با شناسایی سردخانه غیرمجاز نگهداری فرآورده خام دامی، 250 کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی جمع آوری و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خوزستان، روح اله قنواتی رئیس اداره دامپزشکی بندر ماهشهر در تشریح این خبر گفت: در بازدید کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی این اداره، یک واحد سردخانه غیرمجاز نگهداری فرآورده خام دامی غیر بهداشتی کشف شد.

قنواتی در ادامه  افزود: در این سردخانه غیر مجاز مقدار 250 کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی کشف و ضبط گردید، که پس از اخذ حکم قضایی واحد پلمب و کل محموله از چرخه مصرف انسانی خارج و متخلفین به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی در ادامه افزود: کلیه واحدهای فعال در تولید، بسته بندی، نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی می بایست ضمن اخذ پروانه های بهداشتی از اداره دامپزشکی تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی و قوانین سازمان دامپزشکی کشور را رعایت کنند.

روح اله قنواتی خاطر نشان کرد: در راستای صیانت از حقوق شهروندی و حفظ بهداشت عمومی و سلامت جامعه، کارشناسان نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره دامپزشکی بندر ماهشهر، بطور روزانه از مراکز تحت پوشش بازرسی به عمل آورده و نظارت بر فرآورده های خام دامی را از مزرعه تا سفره اجرا می کنند.

رئیس اداره دامپزشکی بندر ماهشهر در پایان از تمامی شهروندان درخواست کرد: فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را تنها از مراکز مجاز عرضه تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی خریداری نمایند و در صورت مشاهده فرآورده بسته بندی فاقد لیبل و هویت و یا غیر بهداشتی، موارد را به شماره 06152323124 اطلاع رسانی نمایند تا برخورد قانونی با متخلفان صورت گیرد.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان ماهشهر
  • کد خبر : 317114
کلمات کلیدی
حسین شانه سازان

حسین شانه سازان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه