• 1401/06/29 - 12:39
  • تعداد بازدید : 48
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
هوشنگ شرفی رئیس اداره دامپزشکی مسجد سلیمان عنوان کرد،

کشف و ضبط کشتار غیر مجاز دام در یکی از دامداری های مسجد سلیمان

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خوزستان، مهندس هوشنگ شرفی در این خصوص گفت: طی گزارشات مردمی واصله به اداره دامپزشکی شهرستان مسجدسلیمان در خصوص انجام کشتار دام در یکی از دامداری های صنعتی شهرستان، کارشناسان واحد بهداشت و نظارت بر فرآورده های خام دامی دامپزشکی بهمراه رییس پلیس اطلاعات نیروی انتظامی شهرستان به محل اعزام، و نسبت به توقیف و ضبط دو لاشه دام سنگین قبل از عرضه به بازار اقدام نمودند.

هوشنگ شرفی در ادامه گفت: در این دامداری دو راس گاو تب دار و غیرقابل مصرف انسانی(تب دار) در محل مورد نظر بصورت ذبح و پوست کنی شده کشف گردید که لاشه های مذکور بصورت کامل ضبط و با انتقال به کشتارگاه دام شهرستان برابر با ضوابط  بهداشتی دامپزشکی معدوم گردیدند.

وی همچنین در این خصوص اذعان داشت، واحد حقوقی دامپزشکی مسجد سلیمان با تنظیم شکواییه ایی متخلفین این امر را که نسبت به تهدید علیه بهداشت عمومی  اقدام نموده بودند را به مراجع محترم قضایی معرفی نمودند.

رئیس اداره دامپزشکی مسجد سلیمان با اعلام اینکه بهداشت فرآورده های دامی خط قرمز این اداره است گفت: دامپزشکی در این خصوص با احدی مسامحه نخواد داشت.

وی در پایان از شهروندان عزیز در خواست نمود که فرآوردهای خام دامی خود را از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی تهیه نمایند و در صورت بروز هرگونه تخطی بهداشتی در خصوص فرآورده های خام دامی با شماره تلفن 43222061 تماس حاصل نمایند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان مسجد سلیمان
  • کد خبر : 290620
حسین شانه سازان

حسین شانه سازان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه