• 1401/06/02 - 09:53
  • تعداد بازدید : 110
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری جلسه هماهنگی و اطلاع رسانی بیماری آنگارا در طیور صنعتی در دامپزشکی خوزستان

جلسه اطلاع رسانی و هم اندیشی بیماری آنگار با حضور ذینفعان صنعت پرورش طیور در استان خوزستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خوزستان، جلسه آموزشی بیماری آنگارا با حضور مسئولین فنی بهداتشی واحدهای مرغ مادر، کارخانه های جوجه کشی و تخمگذار استان در محل سالن جلسات استان برگزار گردید.

در این جلسه آموزشی معاون سلامت دامپزشکی استان نسبت به اهمیت گزارش دهی سریع و به موقع مسئولین فنی جهت شناسایی بیماری تاکید نمود که با گزارش دهی سریع در این خصوص ردیابی بیماری در واحدهای درگیر سریعتر امکان پذیر خواهد شد و از سرایت به واحدهای دیگر نیز می توان جلوگیری نمود.

در ادامه مسئول اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای طیور استان با اشاره بر لزوم آگاهی تمامی واحدهای پرورش در استان در خصوص پیشگیری از بیماری آنگارا رعایت اصول بیوسکوریتی و قرنطینه ایی را مهم ترین عامل در جلوگیری از بروز بیماری بیان نمود.

در ادامه این جلسه مقرر گردید مسئولین بهداشتی نسبت به انجام تشدید مراقبت و رصد و پایش در واحدهای تحت نظارت خود به همراه اعمال مقررات امنیت زیستی اقدام نمایند.

همچنین نظارت بر فرآیند کود خشک کنی در واحدهای دارای دستگاه و عقیم سازی کود در واحدهای فاقد دستگاه اعمال گردد و  تغییر در میزان مصرف آب و دان مرغی در اسرع وقت به ادارات دامپزشکی گزارش نمایند.

در پایان بر لزوم واکسیناسیون آنگارا در واحدهای مرغ مادر و تهیه جوجه های گوشتی از واحدهای مادر واکسینه شده تاکید گردید.

  • گروه خبری : اخبار اصلی,رویدادها,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 289640
حسین شانه سازان

حسین شانه سازان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه