چاپ
ارسال به دوست

واکسیناسیون بیش از ۷۰۰ هزار رأس دام علیه تب برفکی در خوزستان

ایسنا/خوزستان مدیرکل دامپزشکی خوزستان از واکسیناسیون ۷۰۲ هزار و ۵۴۸ رأس دام سبک و سنگین علیه بیماری تب برفکی در سه ماهه نخست سال جاری در استان خبر داد.

دکتر مصطفی کنارکوهی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به راه‌های کنترل بیماری مسری و مهلک تب برفکی، اظهار کرد: علاوه بر لزوم رعایت مقررات بهداشتی – قرنطینه‌ای، یکی از راه‌های کنترل بیماری فوق‌العاده مسری و مهلک تب برفکی، واکسیناسیون مرتب و دوره‌ای جمعیت دام‌ها است.

وی بیان کرد: دامداران به منظور کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار نقش مهمی برعهده دارند و می‌توانند با رعایت موارد بهداشتی، تردد نکردن در میادین دام سنتی، واکسیناسیون به موقع و ضدعفونی دامداری‌های خود، در کنار ادارات دامپزشکی از شیوع این بیماری‌ها جلوگیری کنند.

مدیرکل دامپزشکی خوزستان تصریح کرد: دامداران خوزستان در خصوص واکسیناسیون دام‌های خود با ادارات دامپزشکی شهرستان‌ها همکاری لازم را داشته باشند تا بتوانیم امنیت ناشی از مایه‌کوبی فازهای قبلی را حفظ کنیم.

کنارکوهی گفت: در سه ماهه نخست سال جاری واکسیناسیون ۷۰۲ هزار و ۵۴۸ رأس دام سبک و سنگین علیه بیماری تب برفکی در خورستان انجام شد.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٣٢٣٢/
  • ٠٨:٢٣ - يکشنبه ٨ تير ١٣٩٩/
  • تعداد بازدید: 33

خروج