چاپ
ارسال به دوست

مدیر کل دامپزشکی استان خوزستان از نظارت بر دفن بهداشتی تلفات دام و طیور در مناطق سیل زده خبر داد

دکتر مصطفی کنارکوهی گفت: دامپزشکی در مناطق سیل زده در حال پاکسازی و دفن لاشه دام ها به طریق بهداشتی می باشد و بر دفن و معدوم سازی تلفات دام و طیور نظارت بهداشتی دارد.

دکتر کنارکوهی با اشاره به انجام اقدامات بهداشتی و درمانی از سوی اکیپ های دامپزشکی افزود: ادارات دامپزشکی شهرستان در مناطق سیل زده و در معرض خطر سیل لاشه دام های تلف شده را به جهت جلوگیری از انتشار بیماری و تجمع حشرات موذی و آلودگی زیست محیطی با همکاری دستگاه های متولی به صورت بهداشتی دفن می نمایند.

کنارکوهی تصریح کرد: در همین راستا اکیپ های دامپزشکی به سرعت نسبت به جمع آوری لاشه ها و دفن بهداشتی آنها با همکاری های بین بخشی و سپس ضدعفونی و سمپاشی منطقه اقدام می کنند.

وی گفت: پیرو دریافت گزارشات مبنی بر تلفات یک واحد مرغداری گوشتی ۲۰ هزار قطعه ای سیل زده در شهرستان دشت آزادگان اکیپ دامپزشکی به محل اعزام شدند و بر جمع آوری و دفن تلفات نظارت بهداشتی داشتند.

مدیر کل دامپزشکی از دامداران و مرغداران منطقه های سیل زده خواست در صورت مشاهده لاشه های تلف شده سریعا موضوع را از طریق پیامک ۳۰۰۰۷۲۰۰۱۵۱۲ به دامپزشکی اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن نسبت به نظارت بر دفع بهداشتی آنها اقدام شود.

  • کد خبر: ٨٧١٦/
  • ٠٨:٣١ - يکشنبه ٢٥ فروردين ١٣٩٨/
  • تعداد بازدید: 59
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج